if (CookieConsent::check('Analytics')) { }
Koulutukset
Koulutuksessa opit, mitä eri rajoituksia maahantuojana tulee huomioida ja miten annat tullin tuonti-ilmoituksen sekä hyödynnät Fintaric -palvelua. Koulutuksessa perehdytään myös siihen, miten tuotteen alkuperä ja tullinimike määritellään.
Asiantuntijat:
Kouluttajina toimivat tulliylitarkastaja Marko Palander Tullista sekä custom manager Ville Raevuori Schenker Oy:stä.
Kenelle:
Koulutus sopii hyvin maahantuontia suunnitteleville tai maahantuontia harjoittaville organisaatioille.
Ohjelma:
12.00 Tervetuloa! asiantuntija Janne Kettunen, Helsingin seudun kauppakamari
12.10 Tavaran luokittelu, Custom Manager, Ville Raevuori, Schenker Oy
13.00 tauko
13.10 Tavaran maahantuonti B2B, Marko Palander, tulliylitarkastaja, Tulli
14.00 tauko
14.10 Tavaran maahantuonti B2B, Marko Palander
15.00 tauko
15.10 Hyvä tietää alkuperäsäännöistä & EU:n kauppasopimuksista, Ville Raevuori
16.00 Tilaisuus päättyy
Koulutus järjestetään yhteistyössä Helsingin seudun kauppakamarin kanssa.
Hyödynnä lisäosallistujan etu! Kun ilmoitat useamman kuin yhden osallistujan samaan etäkoulutukseen samasta organisaatiosta, maksaa vain ensimmäinen osallistuja täyden hinnan ja kaikki loput saavat koulutuksen -50% alennuksella. Ilmoittautumiset suoraan asiakaspalveluun: asiakaspalvelu(at)kauppakamarinkoulutus.fi tai 09 2286 0360.
Peruutusehdot:
Ilmoittautumisen voi peruuttaa kuluitta vähintään kaksi (2) viikkoa ennen tilaisuutta. 13–7 vuorokautta ennen peruutetuista ilmoittautumisista veloitetaan 50 % osallistumismaksusta ja tämän jälkeen peruutetuista ilmoittautumisista veloitetaan koko osallistumismaksu. Pidätämme oikeuden mahdollisiin hinnan- ja ohjelmanmuutoksiin.
Normaalihinta 560 € + alv 24 %
Jäsenhinta 420 € + alv 24 %
Tapahtuma-aika | Ilmoittautumisaika |
---|---|
28.9.2022 12:00 - 28.9.2022 16:00 | 14.6.2022 15:00 - 27.9.2022 15:00 |